Юлларыбыз ни хәлдә?

2020 елның 20 гыйнвары, дүшәмбе

2020 елда Татарстанның шәһәр агломерацияләрендә «имин һәм сыйфатлы автомобиль юллары» милли проекты буенча 44 юл челтәре объектын ремонтлау планлаштырыла, дип хәбәр итә ТР Транспорт министрлыгы.

"Имин һәм сыйфатлы автомобиль юллары «илкүләм проектының өстенлекле бурычларыннан берсе — Россия Федерациясе Президенты Владимир Путин инициативасы буенча 2019 елның гыйнварыннан Россиядә гамәлгә ашырыла торган 12 милли проектның берсе. Татарстанда милли проект өч эре агломерациядә — Казан, Яр Чаллы һәм Түбән Камада тормышка ашырыла. Казан агломерациясендә-27, Яр Чаллыда-15 һәм Түбән Камада-2 объект төзекләтндереләчәк. Барлык объектлар буенча эшләр башкару өчен дәүләт контрактлары төзелде. 2020 елга Татарстанда «Имин һәм сыйфатлы автомобиль юллары» милли проектын финанслауның гомуми суммасы 4,555 млрд.сум тәшкил итә, шул исәптән федераль бюджеттан-2, 112 млрд. сум бирелгән. Татарстанда 2019 елдан «Имин һәм сыйфатлы автомобиль юллары» милли проекты гамәлгә ашырыла башлады. Моңа кадәр республика илкүләм проект составына кергән «куркынычсыз һәм сыйфатлы юллар» федераль өстенлекле проектында катнашты. Билгеләп үтик Татарстанның федераль юлларында 50 законсыз реклама конструкциясе алынган.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: