май, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Осиновоның Салават күпере микрора­йонында хәзер тузган торактан күчерелгән бик күп яшел үзәнле яши.

Уку елы тәмамлануга һәр әти-әни өчен сорау туа. Балаларның каникулын ничек итеп файдалы һәм күңелле уздырырга? 2018нче елның җәендә балалар һәм яшьләр берничә юнәлештә ял итә һәм берүк вакытта эшли дә алачак. Моның өчен Яшел Үзән районына республика бюджетыннан 28 млн 218 мең 400 сум акча күчерелгән. Бу 6416 юллама дигән сүз.

Яз җитү белән күпчелек кеше үз бакчаларына ашыга. Тик,  җир монәсәбәтләре аркасында куршеләр арасында еш кына бәхәсләр тудыра: кем кемнең җирендэ коймасын корган, яки куршесенен җирендэ усемтелэр утырткан?

ТР Сәламәтлек саклау министрлыгының рәсми сайтында “Ак чәчәкләр – Ел табибы -2018” республика конкурсы старт алды.  Яшел Үзәнлеләрне тавыш бирү юлы белән  якташыбыз Галина  Балашованы якларга чакырабыз.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: