июль, 2018 ел
сишәмбе

РОСТЕХ ның “Татмаш”  концернына кергән Компания POZIS (АО "ПОЗиС") компаниясе РЭЦ Made in Russia системасы буенча сертификациянең беренче этабын узды һәм намуслы экспортер  реестрына кертелде.

Элек, безнең балачак елларында, җил дә вакытында исеп, яңгыр да вакытында ява иде кебек. Ә менә соңгы елларда табигать әллә нишләп көйсезләнә, яңгырлар сирәк, көттереп кенә ява, халык кояшның артык нык "яндыруыннан" җәфа чигә.

Яшел Үзәндә Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көне уңаеннан зур чара узды: шәһәр һәм район халкы 30 елдан артык тату гаилә корып,  матур яшәүче гаиләләрне котлады.

Бер көндә - дүрт Яшел Үзәндә “Трактор-прицеп” операциясе бара.

Мондый карарга  “Газпром межрегионгаз Казань” ЯАҖ генераль директоры  Камил Абдуллин һәм район башлыгы Александр Тыгин катнашындагы киңәшмәдә кабул ителде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: