Айдар Сәлимгәрәев журналистларны Татарстан Республикасы Матбугат көне белән котлады

2020 елның 20 мае, чәршәмбе

Республика журналистлары югары профессиональлек, яраткан эшеңә тугрылык һәм туган Татарстан һәм гомумән, ил язмышына битараф булмаган мөнәсәбәт белән аерылып торалар.

“Татмедиа” Республика матбугат һәм массакүләм коммуникацияләр агентлыгы җитәкчесе Айдар Сәлимгәрәев журналистларны, полиграфистларны, нәшрият хезмәткәрләрен һәм тармак ветераннарын Татарстан Республикасы Матбугат көне белән котлады.

Айдар Сәлимгәрәев сүзләренә караганда, бүген ил һәм республика өчен катлаулы вәзгыятьтә журналистлар алдынгы урыннарда тора, ә массакүләм мәгълүмат чаралары агымдагы санитар-эпидемиологик хәл турында дөрес мәгълүмат, гамәлгә кертелгән аны тотрыкландыру һәм халыкка ярдәм итү чаралары турында җиткерү буенча төп каналга әверелде.

«Сезнең эшегез һәм һөнәри осталыгыгыз зур әһәмияткә ия - үз материалларыгыз белән сез республикабызның бердәмлеген һәм чәчәк атуын саклауга сизелерлек өлеш кертәсез. Массакүләм мәгълүмат чаралары - хакимият һәм җәмгыять диалогының нәтиҗәле мәйданчыгы, алга таба да халыкка тормышның барлык өлкәләрендә барган процесслар турында оператив һәм дөрес итеп хәбәр итәргә кирәк, - диелә котлауда.

Республика медиасферасында һәрвакыт иҗади, талантлы, битараф булмаган, җаваплы кешеләр эшләде. «Безнең журналистларыбызны югары профессионализм, яраткан эшебезгә тугрылык һәм туган Татарстан һәм гомумән, ил язмышына битараф булмаган мөнәсәбәт аерып тора. Ышанам ки, бу сыйфатлар киләчәктә дә сезнең көндәлек эшегезгә нигез булыр», - дип ассызыклады «Татмедиа» җитәкчесе.

"Намуслы һәм зур иҗади фидакарь хезмәтегез, үз вазифаларыгызга җаваплы каравыгыз өчен чын күңелдән рәхмәт белдерәм. Без республикадагы массакүләм мәгълүмат чаралары саклансын, үссен һәм нәтиҗәле эшләсен өчен кулдан килгәннең барысын да эшлибез.

Һөнәри бәйрәм белән сезне! Матбугат көне белән! Чын күңелдән барлык иҗади планнарның тормышка ашуын, илһам чишмәләренең саекмавын һәм барлык башлангычларда уңышлар, сезгә һәм якыннарыгызга сәламәтлек һәм иминлек телим”, - дип йомгаклады Сәлимгәрәев.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: