июль, 2018 ел
пәнҗешәмбе

13 июльдә  Яшел Үзәндә “Мәдәният белән очрашу урыны”  бөтенроссия  проектының өченче этабы старт ала. РФ Мәдәният министрлыгы һәм «РОСИЗО” музей-күргәзмә үзәгенең  әлеге  проекты 52 кече һәм зур шәһәрләрдә  узган һәм үзенең триумфаль адымнар белән ил буенча атлый.

ТР Президентына медальне Казахстан Премьер-министры Бакытжан Сагинтаев тапшырды.

Дүшәмбе, 9 июльдә,  Яшел Үзәндә ЯҮМР вәкаләтле органнары халык депутатларының район һәм шәһәр сессиясе була.

Белгечләр пациентларны билгеләнмәгән диагнозлар һәм аңлашылмый торган халәтләр белән сирәк авыруларга шикләнгәндә кабул итә.

Иртәгә төнлә һәм көндез Татарстан республикасы территориясендә урыны белән яшен һәм көчле җил көтелә. Җилнең тизлеге 15-20 м/с булачак. Бу хакта Татарстан Республикасы Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсе хәбәр итә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: