Рәис Миңнеханов «багги» классы буенча Чыңгызхан кубогына ия булды

2023 елның 13 марты, дүшәмбе

Васильево бистәсенең драйв-паркында Ирек Миңнәхмәтов истәлегенә тарихта беренче тапкыр автокросс  турниры  узды. Монда илнең иң яхшы пилотлары җыелды: Мәскәүдән алып яңа Уренгойга кадәр.

Шушы көннәрдә Уаз автомобилләрендә Т1-2500 классификациясендә автокросс үткәрделәр. Ә бүген, якшәмбе көнне, синхрон багги ярышлары узды.

Әгәр шимбә көнне җылы һәм кояшлы һава торышы хөкем сөрсә, бүген пилотларны көчле җил һәм бозлавык көтте. Барлык авырлыкларга карамастан, катнашучылар соңгы секундка кадәр көрәштеләр. Казаннан Рәис Миңнеханов «багги» классы буенча Кубок иясе булды.

- Бу искиткеч ярыш булды, ул Зеленодольск районында яшәүчеләргә һәм кунакларга иң уңай эмоцияләр бүләк итте. Район башлыгы Михаил Афанасьев исеменнән барлык катнашучыларга һәм оештыручыларга зур рәхмәт белдерәм!- диде Васильево Башкарма комитеты җитәкчесе Вячеслав Матвеев.

Кубокның "Көмеш" медален Санкт-Петербургтан Борис Гадасин алды, ә лаеклы «Бронза» Казаннан Адель Мадьяровка эләкте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: