ЗМК Зеленодольскидан килгән гаиләләрне Мәхәббәт, Гаилә һәм тугрылык көне белән котлады

2024 елның 4 июле, пәнҗешәмбе

Мәхәббәт, Гаилә һәм тугрылык көне уңаеннан Яшел Үзән сөт эшкәртү комбинаты «юаныч йорты»АНО карамагындагыларны котлады. Алар күп балалы һәм тулы булмаган гаиләләр. Аларның кайберләрендә мөмкинлекләре чикле балалар тәрбияләнә. Алар барысы да Татарстан Республикасының Яшел Үзән районында яши.

Сөт бүләкләре — «бик мөһим сыер» һәм «Обнимама» продукциясе җыелмалары, аларның гомуми авырлыгы 200 килограммнан артык — 59 гаиләгә бирелгән.

Мәхәббәт, гаилә һәм тугрылык көне алдыннан ел саен үткәрелә торган хәйрия чаралары комбинат өчен традицион булып китә. «ЗМК» АҖ Татарстанның медицина, социаль һәм хәйрия учреждениеләренә актив ярдәм итә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: