Серговлылар һәм Яшел Үзән механика көллияте студентлары «Армия-2024»халыкара хәрби-техник форумында катнаштылар.

2024 елның 14 августы, чәршәмбе

Күргәзмә экспозициясен карау барышында илнең эре предприятиеләренең инновацион казанышлары һәм өр-яңа югары технологияле эшләнмәләре, шул исәптән хәрби продукциянең уникаль үрнәкләре белән таныштылар.

Машина төзелеше тармагының яшь белгечләре төрле күргәзмә павильоннарында булдылар, анда автоматлаштыру, инновация, югары технология һәм роботлаштыру юнәлешләре күрсәтелде.

ПВОның яңа чараларын, радиолокация станцияләрен, бронетехниканың төрле төрләрен, пилотсыз аппаратларны һәм сугыш кирәк-яракларын китерү һәм яралыларны эвакуацияләү өчен роботлаштырылган платформаларны, сугышчан амуницияләрне, шулай ук шәхси саклану чараларын кызыксынып карадылар.

» Армия-2024 " – Россия Оборона министрлыгы үткәрә торган корал, хәрби һәм махсус техниканың дөньякүләм алдынгы күргәзмәләренең берсе.

Чарада Россиянең оборона-сәнәгать комплексының мең ярым алдынгы предприятиесе, 83 чит ил делегациясе катнаша.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: