Яшел Үзәндә Россиядә водород ягулыгында эшләүче беренче экскурсия судносын суга төшерделәр

2024 елның 22 августы, пәнҗешәмбе

Тантаналы чарада ТР Премьер-министры урынбасары, ТР сәнәгать һәм сәүдә министры Олег Коробченко, Зеленодольск районы башлыгы Михаил Афанасьев катнашты.

Судно Яшел Үзәндә судно төзү стапельләренә 2023 елның февралендә салынган. Аның озынлыгы-15 м дан артык, киңлеге — 3 м дан артык, пассажирлар сыйдырышлылыгы — 10 кеше. Ике кешелек экипаж идарәсендәге Судно Тын су буйлап 12 км/сәг тизлек белән биш сәгать дәвамында бара ала.

Беренче тәҗрибә судносы «технология булдыру һәм ягулык элементларында энергетик җайланманың универсаль функциональ модулен эшләү өчен " Платформа булачак. Технологияне эшләгәч һәм сынап карагач, проект алга таба да үсәчәк.

Судно ял итү, экскурсия, пассажир, су автобусы һ. б. хезмәт итә ала.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: