Грипп һәм ОРВИ профилактикасы буенча "кайнар линия" дәвам итә

2024 елның 3 октябре, пәнҗешәмбе

Идарә 2024 елның 30 сентябреннән 11 октябренә кадәр грипп һәм ОРВИ профилактикасы буенча «кайнар линия» үткәрә.

Белгечләр прививканы кайда ясарга, вакцинациягә ничек дөрес әзерләнергә, гриппка каршы прививканы башка прививкалар белән бергә ясап буламы икәнлеге турында сөйләячәкләр, барлык кызыксындырган сорауларга җавап бирәчәкләр.

Хезмәткәрләр шулай ук ата-аналарга балаларны салкын тиюдән ничек сакларга, битлекләр куллану кагыйдәләрен һәм йогышлы авыруларны профилактикалауның башка чараларын әйтергә киңәш бирергә әзер.

Идарә искәрткәнчә, гриппка каршы вакцинация грипп белән авыру ихтималын киметә, авыр катлауланулар үсешен кисәтә, эпидемик күтәрелеш чорында тормыш сыйфатын яхшырта.

Олы яшьтәге кешеләргә, кечкенә балаларга, йөкле хатыннарга, хроник авырулардан (астма, диабет, йөрәк-кан тамырлары авырулары) һәм иммунитеты какшаган кешеләргә үзеңне грипптан саклау аеруча мөһим.

«Кайнар линия» гә эш көннәрендә 09:00 сәгатьтән 17:00 сәгатькә кадәр (843)238-52-11, (843)238-96-84 телефоннары буенча мөрәҗәгать итәргә мөмкин.

Шәһәр һәм район гражданнары Татарстан Республикасы буенча Роспотребнадзор Идарәсенең Яшел Үзән территориаль бүлегенә 8 (84371) 5-62-07 һәм 5-59-01, 0900 дән 1600 (1200 дән 1245 кә кадәр тәнәфес) телефоннары буенча грипп һәм ОРВИ профилактикасы сораулары буенча мөрәҗәгать итә алалар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: