Мөлкәт салымнарын түләү срогы-2024 елның 2 декабре

2024 елның 7 октябре, дүшәмбе

Россия Федерациясе территориясендә мөлкәт салымнарын түләүнең бердәм срогы 2 декабрьдән дә соңга калмыйча билгеләнгән.

Республикада физик затларның мөлкәт салымнарын, шулай ук 2023 ел өчен физик затларның керемнәренә салым түләүгә салым хәбәрнамәләрен тарату дәвам итә. Россия Федераль салым хезмәте сайтында шәхси кабинеттан файдаланучыларга электрон рәвештә салым хәбәрнамәләре инде бушатылган, шуңа күрә әлеге категориядәге салым түләүчеләргә үзләренең шәхси кабинетларын тикшерергә кирәк. Бүген шәхси кабинетка керү мөмкинлеге булса да, электрон рәвештә салым хәбәрнамәсе алырга мөмкин. Хәбәрнамәне электрон рәвештә алу өчен логин/серсүз яки Бердәм дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр порталы хисап язмасы ярдәмендә үз «шәхси кабинетыңа» керергә кирәк. Калган салым түләүчеләргә салым хәбәрнамәләре Россия почтасы тарафыннан җиткереләчәк.

Салым түләүгә белдерүләр түбәндәге очракларда физик затларга җибәрелми:

әгәр салым түләүченең салым ташламасы, тотып калу яисә аны салым түләүдән тулысынча азат итә торган законнарда билгеләнгән башка нигезләр булса;
мөлкәт салымнары һәм НДФЛ буенча 2023 ел өчен исәпләнгән салымнарның гомуми суммасыннан артыграк түләү булганда;
әгәр физик зат белдерү нигезендә түләргә тиешле салымнарның гомуми суммасы 300 сумнан да кимрәк булса. Мондый хәбәрнамә шушы календарь ел узгач кына салым хезмәткәрләре анда күрсәтелгән бурычны түләтү мөмкинлеген югалткан очракта гына юлланачак.
Башка очракларда, 2023 ел өчен «милек» салымнарын түләүгә салым хәбәрнамәсе 1 ноябрьгә кадәр килмәсә, салым түләүче бу хакта салымчыларга хәбәр итәргә тиеш. Моны турыдан-туры инспекциядә, яки шәхси кабинет яки «Россия Федераль салым хезмәтенә мөрәҗәгать итәргә»сервисы аша эшләргә мөмкин.

2024 елның 17 һәм 24 октябрендә республиканың барлык салым органнарында милек салымнарын түләү буенча Ачык ишекләр көннәре узачак. Акция кысаларында Татарстан Республикасының салым органнары озайтылган режимда эшләячәк, халыкны кабул итү 9:00 дән 20:00 гә кадәр барачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: