Үзмәшгульлек алдында НПД га ИП статусының өстенлекләре

2024 елның 8 октябре, сишәмбе

НПДДА шәхси эшмәкәр-үз эшчәнлеге буенча үзмәшгульләргә карата кулланыла торган салым режимын куллана ала торган эшмәкәр. Бу статус бизнеска эшчәнлекне гамәлгә ашыруда күбрәк инструментлар булдырырга мөмкинлек бирә, мәсәлән::

- ИП белән НПДДА эшләү юридик затлар өчен яхшырак;

- Товарны маркировкалау белән шөгыльләнү мөмкинлеге;

- Үз продукциягезгә кирәкле документлар-лицензияләр, Сертификацияләр, башка рөхсәт документлары алу мөмкинлеге;

- Дәүләт ярдәме чараларының киңәйтелгән пакеты, үзмәшгуль кешегә караганда зуррак суммалар белән;

- Бизнес өчен аерым банк счеты;

Интернет аша түләүләр кабул итү өчен эквайринг тоташтыру мөмкинлеге;

- Керемнең иң чик суммасы 2.4 млн сумга җиткәч, сез шунда ук салым салуның башка режимын сайлый аласыз, яңа ИПны теркәүне көтәргә туры килмәячәк.

Калган барлык параметрлар - % салым буенча ставка, керемнең иң чик суммасы үзмәшгульгә охшаш.

Әгәр дә сез үз бизнесыгызны киңәйтергә яки яңа эш башларга ниятлисез икән, НПДДА ИП статусы оптималь сайлау булырга мөмкин. Ул дәүләт тарафыннан үсеш һәм ярдәм итү өчен күбрәк мөмкинлекләр бирә. НПДДА ИП булырга Татарстан Республикасының «минем бизнес " үзәгендә яки сезнең район Башкарма комитеты бүлегендә бушлай мөмкин.

Кече һәм урта эшмәкәрлек субъектларына, үзмәшгульләргә, физик затларга һәм шәхси эшмәкәрләргә дәүләт ярдәме «кече һәм урта эшмәкәрлек»милли проекты кысаларында Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы ярдәмендә гамәлгә ашырыла.

Яңалыкларны һәм яңалыкларны безнең «мой бизнес | Республика Татарстан» Telegram-каналында күзәтегез һәм безне «Дзен»да укыгыз

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: