«Минем бизнес " үзәге үзмәшгульләр өчен ярминкәгә гаризалар кабул итә

2024 елның 9 октябре, чәршәмбе

Быел «кече һәм урта эшмәкәрлек» милли проектын гамәлгә ашыру кысаларында 11 ярминкә чарасы уздырылган. Анда 432 үзмәшгуль катнашты. Республика көненә иң зур ярминкәгә 120 үзмәшгуль кеше җыелган, аларның кереме 3 млн сумнан артып киткән.

Бүген «минем бизнес» үзәге ТР Икътисад министрлыгы ярдәмендә 25-27 октябрьдә «Южный» сәүдә-күңел ачу үзәгендә «Кече һәм урта эшмәкәрлек» милли проекты буенча узачак ярминкәдә үзмәшгульләрдән бушлай сәүдә урыннарына гаризалар кабул итә.

Республика осталары үз продукцияләрен җиһазландырылган сәүдә урыннарында тәкъдим итә һәм сата алачак.

Исегезгә төшерәбез, Татарстанда үзмәшгульләр продукциясе ярминкәләре даими нигездә уза. «Минем бизнес " үзәге гражданнарның югары трафигы булган урыннарда яки масштаблы шәһәр вакыйгалары кысаларында сәүдә нокталары оештыра. Соңгы ярминкә Мега сәүдә үзәгендә узды.

Элегрәк республиканың икътисад министры Мидхәт Шаһиәхмәтов хәбәр иткәнчә, быелның 1 сентябренә Татарстанда 358 меңгә якын үзмәшгуль теркәлгән. Юллама кысаларында Татарстан Республикасы Рәисе Рөстәм Миңнеханов үзмәшгульләрнең икътисади активлыгын тәэмин итү һәм аларның киләчәктә бизнесның башка категорияләренә күчүенә ярдәм итү бурычын куйды.

Әлеге максатлар өчен республика эшкуарлыкны үстерү институтлары һөнәри керемгә салым түләүчеләр өчен чаралар комплексын гамәлгә ашыра. Бу финанс ярдәме чаралары-микрозаймнар, поручительлекләр, шулай ук продукцияне маркетплейсларда, социаль челтәрләрдә, проектларны үстерү һәм масштаблаштыру буенча өйрәтү программалары һәм башкалар.

Ярминкәдә катнашуга гаризаны МСП.РФ цифрлы платформасында калдырырга мөмкин.

Чара «кече һәм урта эшмәкәрлек» илкүләм проекты кысаларында ТР Икътисад министрлыгы ярдәмендә «минем бизнес»үзәге тарафыннан оештырыла.

"Мой бизнес | Республика Татарстан" Telegram-каналында иң мөһимнәрне күзәтегез, шулай ук безне «Дзен»да укыгыз

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: