Авыл җирлеге турында

Авыл җирлеге үзәге: Большие Ключи авылы

Белем көне: 1680 ел

Авыл җирлеге территориясе: 5596,03 га.

Халык саны-2045 кеше, шулардан: руслар - 980 кеше, татарлар-980 кеше, марилар-36 кеше, башка милләт вәкилләре-49 кеше

Большие Ключи авыл җирлеге Татарстан Республикасының төньяк-көнбатыш өлешендә, Зеленодольск районының төньяк өлешендә урнашкан. Республика башкаласына кадәр-52 км шоссе юлы буенча, Зеленодольск шәһәренә кадәр-35 км.

Большие Ключи авыл җирлеге көньяктан Раифа авыл җирлеге территориясе һәм Әйшә урманчылыгының урман массивы белән чиктәш, көнбатыштан - Марий Эл Республикасы территориясе, төньяктан – Олы Җәке авыл җирлеге, көнчыгыштан - Олы Карагуҗа авыл җирлеге территориясе белән чиктәш.

Авыл җирлегендә 4 торак пункт газлаштырылган, газлаштырылмаган : Светлое озеро, Соловьевка авылы. Су белән тәэмин итү юк: Светлое озеро, Соловьевка, Малые Ключи авыллары.

Авыл җирлегенең торак пунктлары исемлеге, административ үзәккә кадәр ераклык, халык саны:

1. Большие Ключи авылы-административ үзәк (1747 кеше)
  2. Ивановское авылы-6 км (140 кеше)
  3. Маевка авылы-11 км (130 кеше)
  4. Малые Ключи авылы-5 км (19 кеше)
  5. Соловьевка авылы-5 км (4 кеше)
  6. Светлое озеро -1,5 км (4 кеше)

Авыл җирлеге предприятиеләре һәм учреждениеләре исемлеге

Соңгы яңарту: 2024 елның 26 марты, 15:40

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: