Югары әзерлек режимы үзгәрми

2020 елның 12 мае, сишәмбе

Республика Президенты районнар башлыклары алдына чикләүләр режимын йомшарту шартларында халыкның иминлеген тәэмин итү бурычын куйды.

Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов ВКС режимында районнар башлыклары белән киңәшмә үткәрде. Бүгенге көндә Татарстанның 90% предприятиесе теге яки бу дәрәҗәдә инде эшли. Алар тарафыннан санитар-эпидемиологик нормаларны үтәү практикасы, кешеләрнең куркынычсызлыгын дөрес оештырганда, эшне яңартырга мөмкин булуын күрсәтте.

Президент ассызыклаганча, бу эш 6 майда Россия Президенты Владимир Путинның икътисадны торгызу өлешендә яңгыраткан бурычлар кысаларында алып барыла.

Рөстәм Миңнеханов битлек режимын саклауның мөһимлеген аерым билгеләп үтте. Халык күп җыелган урыннарда: кибетләр, җәмәгать транспортларында битлек һәм перчаткалар киеп йөрү мәҗбүри. "Үзеңне генә түгел, тирә-яктагы кешеләрне дә сакларга кирәк".

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: