Татарстан сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы коронавирус пандемиясенә каршы көрәштә POZIS өлешен билгеләп үтте

2021 елның 14 гыйнвары, пәнҗешәмбе

POZIS компаниясе Татарстан Республикасы премьер-министры урынбасары - Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримовның пандемия белән көрәшү өчен продукция җитештерүне оператив оештырган өчен рәхмәт хаты белән билгеләп үтелде.

Бүләкләү министрның республика министрлыклары һәм ведомстволары вәкилләре, сәнәгать предприятиеләре һәм сәүдә-ваклап сату челтәрләре җитәкчеләре белән очрашуы кысаларында узды. Анда 2020 елда яңа коронавирус инфекциясен таратуга каршы көрәш буенча башкарылган эшләргә йомгак ясалды.

POZIS компаниясе эпидемияне тоткарлау эшенә актив кушылды. Килеп туган хәлгә бәйле рәвештә, предприятие медицина техникасын һәм дезинфекция җиһазларын җитештерү күләмен сизелерлек арттырган. 2019 ел белән чагыштырганда вакциналар саклау өчен махсус суыткыч приборларны да кертеп, медицина техникасын җитештерүнең үсеше 1,8 тапкырга арткан.

Россия һәм халыкара стандартларга туры килә торган бактерияле нурланыш-рециркуляторларга ихтыяҗ шактый артты. Компания дезинфекция техникасын 8 тапкырдан артыкка күбәйткән.

Шулай ук эпидемияне профилактикалау максатларында “ПОЗиС” республиканың белем бирү, урта-махсус һәм югары уку йортларына 60 тан артык зарарсызландыргыч җайланма җибәрде. 500 гә якын бактерицид нурланыш-рециркулятор Мәскәү Коммунарка бистәсенең медицина үзәгенә тапшырылган, анда коронавирус белән авыруларны алалар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: