"Район картасында җиләкле палитра": Михаил Афанасьев Яшел Үзән районының крестьян (фермер) хуҗалыклары актив үсештәге авылларына эш сәфәре кылды

2021 елның 9 июне, чәршәмбе

Яшел Үзән районы башлыгы Михаил Афанасьев Бишнә, Олы Карагуҗа һәм Олы Яке авыл җирлегендә берьюлы берничә крестьян-фермер хуҗалыгында булды.

Экологик чиста, уңдырышлы культуралар үстерү, сугаруның камилләштерелгән системаларын, шулай ук район территориясендә авыл хуҗалыгы продуктларын үстерүне тикшерделәр.

- Һичшиксез, җирле фермерларның инициативалылыгы, дөрес якын килү һәм сайлаган эшкә тулысынча бирелгәнлеге аркасында, районыбызның уңдырышлы җирләре, Яшел Үзән районында КФХларның динамик үсешенә ярдәм итеп, югары күрсәткечләр белән тәэмин ителәчәк, - дип билгеләп үтте Михаил Павлович.

«Тат.Ягода» теплицаларында җиләк өлгерде инде. Ел саен татлы кызыл җиләк уңышы кимендә 15 тонна тәшкил итә, ә күптән түгел генә биредә алма, кура җиләге һәм башка җимеш культуралары да үстерәләр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: