Михаил Афанасьев Зеленодольск районында сәламәтлек саклау үсеше турында сөйләде.

2022 елның 24 мае, сишәмбе

Бүген ТР Министрлар Кабинетында "Сәламәтлек саклауның беренчел звеносын модернизацияләү программасын гамәлгә ашыру" дигән брифинг узды.

Спикерлар арасында - ТР сәламәтлек саклау министры Марат Садыйков, республиканың төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры Марат Айзатуллин, Зеленодольск районы башлыгы Михаил Афанасьев.

- Агымдагы елда Олы Ходяш һәм Уразлы авылларында 2 ФАП төзеләчәк. Әзерлек эшләре башкарылды, техник документлар әзер. 2023-2025 елларда Садовый бистәсендә, Местечко Рамках, Акъегет авылында фельдшер-акушерлык пунктлары, шулай ук Олы Ключи авылында амбулатория төзү планлаштырыла.

Быел Осиново авылында күппрофильле поликлиника төзелеше башланды-авыл халкы һәм биш торак пункт өчен бик мөһим объект.

2022 елда Зеленодольск шәһәрендә 1 номерлы поликлиниканы һәм 2 номерлы хирургия корпусын ремонтлау башланды, - дип билгеләп үтте үзенең докладында Михаил Афанасьев.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: