Зеленодольский кешесе мобилизацияле якташлар өчен бронялы УАЗ машинасын сатып алды

2022 елның 24 ноябре, пәнҗешәмбе

Автомобиль сугыш кырыннан яралыларны ташу өчен кулланылачак.

«Ритуал» ҖЧҖ җитәкчесе Радик Мостафин тормышын Ватанга хезмәт итүгә багышлады.

Хәзер, хәрби пенсионер буларак, ул махсус хәрби операциядә катнашучы якташларына ярдәм итә.

- Хәрби кешенең ике юлы бар – я хәрби хәрәкәттә катнашырга, я ярдәм итәргә. Кызганычка каршы, мине алмадылар, туры килмим, диделәр. Сугыш хәрәкәтләре зонасында булган егетләр белән «Сугышчан туганнарыбыз» кебек аралашабыз. Техника, санитар автомобиль кирәклеген белдем. Безгә кирәк булган озын броновик "УАЗ” машинасын таптык, артына  носилка куеп була, ә яраланган сугышчыларны транспортлау куркынычсыз булачак, - дип сөйли Радик Рамилович.

Кирәкле модификацияле автомобильне «Интернет» челтәрендә игъланнар буенча эзләгәннәр һәм танышлары арасында Марий Эл Республикасында яраклы «УАЗ» ны ачыклаганнар. Радик Мостафин сүзләренчә, авто хуҗасы, техниканы ни өчен сатып алуын белгәч, зур ташлама ясаган.

- Ул барлык яктан да броняланган, ядрәләр эләгү куркынычы юк. Барыбыз бергә җыелды, хәрби комиссарыбыз Илшат Паймурзин, «Сугышчан туганлык» җитәкчесе Марсель Морзабаев килде. Безгә хәрби часть вәкиле дә килде, аңа автомобиль бик ошады! Чәй эчтек, сөйләштек. Бу бик җылы очрашу иде! – диде Радик Рамилович.

Зеленодольский депутатларының берсе УАЗ машинасы өчен махсус югары үткәргеч тәгәрмәчләр алырга әзер. Берничә көннән машина юлга чыгачак.

Сугышчыларга тапшыру өчен кораллар кирәк: балта, инструментлар җыелмасы, киркалар, көрәкләр, кадак сургыч, ике яклы кул пиласы (кулланылышта булса яхшырак).

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: