Зеленодольский районында 300 гектар мәйданда яңа промпарк төзү буенча эш алып барыла

2022 елның 12 декабре, дүшәмбе

Бу хакта Михаил Афанасьев сөйләде. Зеленодольский районы Башлыгы Татарстан Министрлар Кабинетында доклад белән чыгыш ясады.

- «Зеленодольск» һәм «М-7» сәнәгать паркларының тулыланышы шактый тыгыз, шуңа күрә парклар янындагы территорияләрдә резидентларның яңалары формалаша.

300 гектарлы «Тура – 2.0» дип аталган М7 трассасы буенда яңа индустриаль парк булдыру буенча эш алып барыла.

"Зур Зеленодольск» проекты кысаларында сәнәгать паркы чикләренә җиткереләчәк инженер челтәрләре проектланган, - диде Афанасьев.

Муниципалитет Башлыгы ассызыклаганча, бүгенге көндә "Зеленодольск" сәнәгать паркында ТОСЭРның 25 резиденты бар. 11 меңнән артык эш урыны булдырылган, инвестицияләр күләме-12 млрд. сум, бу район керемнәренең 18% ын тәшкил итә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: