Зеленодольскийларны конкурста катнашырга чакыралар

2023 елның 13 марты, дүшәмбе

«Архив фондлары – фән һәм туган якны өйрәнү " документаль басмалар конкурсы фондлар архивы

Фәнни-тикшеренү һәм фәнни-мәгълүмати эшчәнлекне стимуллаштыру һәм камилләштерү, архив документлары нигезендә тарихны өйрәнүгә кызыксынуны активлаштыру, архив документларын популярлаштыру, шулай ук архив документлары белән эшләүгә, тарихи һәм туган якны өйрәнү әдәбиятын укуга җәлеп итү максатларында ДБУ «Татарстан Республикасы Дәүләт архивы» «Архив фондлары – фән һәм туган якны өйрәнү» документаль басмалар конкурсы үткәрә.

Конкурска элек басылмаган эшләр кабул ителә:

архив документларын кулланып язылган фәнни мәкалә;

архив документларының кереш аналитик мәкаләсе.

2023 елның 17 апреленә кадәр конкурс эшләрен кабул итү

Конкурс җиңүчеләре грамоталар һәм истәлекле бүләкләр белән бүләкләнәчәк.

2 һәм 3 төркем җиңүчеләренең эшләре Россия Федерациясе Фән һәм югары белем министрлыгы каршындагы ВАК рецензияләнәчәк фәнни басмалар исемлегенә кергән “Гасырлар авазы - Echo of centuries” фәнни-документаль журналы номерларында басылып чыгачак.

«Архив фондлары – фән һәм туган якны өйрәнү» документаль басмалар конкурсы турындагы боерык һәм нигезләмә белән фондлар архивы турында «Татарстан Республикасы Дәүләт архивы» дәүләт бюджет учреждениесенең рәсми сайтында «Конкурслар» бүлегендә яки киләсе сылтама буенча узып танышырга мөмкин: https://ga.tatarstan.ru/file/pub/pub_3600033.pdf

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: