Татарстанда балаларның милек хокуклары буенча кайнар линия узачак

2023 елның 31 мае, чәршәмбе

1 июнь - Халыкара балаларны яклау көнендә-Татарстан Росреестры Роскадастрның Татарстан Республикасы буенча филиалы белән берлектә балигъ булмаганнарның мөлкәт хокукларын яклау мәсьәләләре буенча кайнар линия үткәрәчәк.

Кайнар линиягә шалтыратып, ата-аналар яки балигъ булмаган балаларның законлы вәкилләре түбәндәгеләрне белә ала:

- Бала язылган фатирны сатуның нинди үзенчәлекләре бар?

- Сатып алганда ана капиталы акчалары кулланылган күчемсез милекне ничек рәсмиләштерергә?

- Күчемсез милек белән эш иткәндә балигъ булмаган баланың мәнфәгатьләрен кем яклый ала?

- Бала ничә яшьтән үк мөстәкыйль милек белән идарә итә ала?

Казанлылар 8 (843) 255-25-71 телефоны буенча сәгать 10дан 12 гә кадәр үз сорауларын бирә алачак. Республика районнарындагы белгечләрнең телефоннарын безнең сайтта «Гражданнар мөрәҗәгатьләре» - «Кайнар линияләр» бүлегендә белергә мөмкин.

Шалтыратыгыз һәм сорауларыгызны бирегез! Иң популярларына җаваплар ведомствоның рәсми ресурсларында урнаштырылачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: