POZIS хезмәткәрләренең балалары ял итә һәм сәламәтләнә

2024 елның 26 июле, җомга

Предприятие хезмәткәрләренең җәйге ялын оештыру һәм балаларын савыктыру Ростех дәүләт корпорациясенең POZIS өстенлекле юнәлешләренең берсе булып тора.

Агымдагы елда 7 яшьтән 14 яшькә кадәрге 200дән артык завод хезмәткәре «Васильевский»шифаханәсендә ял итә һәм сәламәтлекләрен яхшырта алды.  Компания махсус шартлар буенча юлламалар алуга акча бүлеп бирде.

Ел саен җәйге сезонның иң кызган вакытында предприятие җитәкчелеге һәм белгечләре һөнәри юнәлеш бирү кысаларында васильевскида ял итүче яшь серговлылар белән очраша.

Агымдагы елда балалар белән ачык диалог форматында "ПОЗиС" АҖ генераль директоры, Россия машина төзүчеләр берлегенең Татарстан төбәк бүлеге рәисе Радик Хәсәнов аралашты. Балалар ял итү, иҗат түгәрәкләрендә дәресләр һәм шифаханәләрдә үткәрелгән чаралар турында үзләренең тәэсирләре белән уртаклаштылар.

Җәйге сәламәтләндерү лагеренда Завод яшьләре уңайлы шартларда күңелле ял итеп кенә калмыйлар, сәламәтлекләрен дә ныгыталар. Һәр балага сәламәтләндерү процедураларының индивидуаль комплексы бирелгән. Фитотерапия, дәвалау физкультурасы, ингаляция, ароматерапия, су процедуралары һ. б. кебекләр.

Ата-аналарга исә балалар табиблары консультацияләре һәм алга таба профилактика буенча киңәшләр бирелә. Туклану рационына һәм көн режимына аерым игътибар бирелә. Балалар өчен төрле танып белү-үстерү, иҗади, мәдәни чаралар, мастер-класслар, спорт ярышлары һәм башкалар оештырылган.

POZIS генераль директоры яшь буынга җәйге яхшы ял, кыю кыюлык һәм бетмәс-төкәнмәс энергия теләде. Очрашу ахырында балаларга татлы бүләкләр тапшырды.

Шулай ук программа кысаларында "ПОЗиС" генераль директоры дәвалау-профилактика учреждениесе җитәкчелеге белән балаларның ялы шартларын яхшырту мәсьәләсе буенча фикер алышу өчен очрашты.

- 17 елдан артык завод хезмәткәрләренә җәйге каникул чорында балаларын Татарстан Республикасының иң яхшы дәвалау-профилактика учреждениеләренең берсенә озату мөмкинлеге бирелә. Предприятие завод эшчеләре гаиләләренә ярдәм итүгә юнәлдерелгән башка чараларны да тормышка ашыра: ата — аналарга беренче сыйныф укучыларын мәктәпкә әзерләүдә ярдәм күрсәтү, күпбалалы гаиләләргә матди ярдәм күрсәтү, җәйге чорда балаларын эшкә урнаштыруда ярдәм итү һ.б. шуның нигезендә өзлексез белем һәм тәрбия бирү концепциясе салына, аның нигезендә безнең серговлылар һәм аларның балалары ята. Шуның белән без үзебезгә лаеклы алмаш әзерлибез. Нәкъ менә алар киләчәктә безнең компаниянең яңа тарихын иҗат итәчәк", - дип шәрехләде генераль директор Радик Хәсәнов.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: