Раифа Богородица ирләр монастыре мәйданында беренче тапкыр чәй фестивале - «Раифа чәй эчүе»узды

2024 елның 5 сентябре, пәнҗешәмбе

Кунаклар өчен бай программа әзерләнде: чәй презентациясе һәм чәй тантанасы, «Притча» вокаль квартеты һәм светицховели патриарх соборының грузин хоры чыгышы, автор керамикасын күрсәтү.

Чарага Россиянең төрле төбәкләреннән митрополитлар килде. Ә катнашучылар килүчеләр өчен автор чәйен әзерләделәр. Моннан тыш, теләгән һәркем үлән «тыюлык чәйен»авыз итә алды.

Зеленодольск районын аның исемендәге архитектура - этнография комплексы тәкъдим итте. Каюм Насыйри, кунакларны чын татар чәе белән сыйладылар. 9 нчы лицей.А.С. Пушкин «Пушкин чәе»н әзерләгән.

Мари Иле Республикасыннан катнашучылар милли тәм-томнар алып кайттылар. Казаннан "чәй әтиләре" н габа автор чәе белән сыйлаган.

Бәйрәмгә 500дән артык кеше килде. Оештыручыларның фестивальне ел саен уздыру планында.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: