Айлык " поездларга юл бир!"Горький тимер юлында старт алдым

2024 елның 5 сентябре, пәнҗешәмбе

Горький тимер юлы «Содружество» ППК белән берлектә яңа уку елы башлану уңаеннан «поездларга юл бир!", ул 2024 елның 30 сентябренә кадәр дәвам итәчәк.

Акциянең максаты-балаларда һәм яшүсмерләрдә тимер юл транспорты объектларында үз-үзеңне куркынычсыз тоту культурасын формалаштыру, шулай ук поездлар хәрәкәте зонасында транспорт һәлакәтләрен кисәтү һәм кисәтү.

Тимер юлчылар мәктәп укучыларына транспортта үз-үзеңне куркынычсыз тоту кагыйдәләрен кабат искә төшерәчәк. Россия Эчке эшләр министрлыгының Идел буе федераль округы буенча транспорт идарәсе бүлекчәләре белән берлектә Тимер юл станцияләрендә һәм перегоннарында тимер юлда үз-үзен тоту кагыйдәләрен бозучы яшүсмерләрне ачыклау буенча рейдлар оештыра.

Моннан тыш, аңлату һәм профилактика эшләре тимер юл янында урнашкан уку йортларында һәм балаларга өстәмә белем бирү учреждениеләрендә узачак. Чаралар кысаларында биредә тимер юл янында үз-үзеңне тоту кагыйдәләре турында басма һәм электрон мәгълүмат материалларын, шулай ук тематик сувенир продукциясен тарату каралган.

Исегезгә төшерәбез, студентлар һәм мәктәп укучылары өчен шәһәр яны поездларына билетларга 50% ташлама 1 сентябрьдән Горький тимер юлында гамәлдә булачак. Шәһәр яны поездларына билетларны ярты бәягә Түбән Новгород һәм Владимир өлкәләреннән, Татарстан, Марий Эл һәм Удмуртия Республикаларыннан укучылар сатып ала алачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: