Җир кишәрлекләренә карата кадастр эшләренең үзенчәлекләре

2024 елның 12 сентябре, пәнҗешәмбе

Бу темага ВКонтактеда туры эфир багышлана, ул иртәгә, 13 сентябрьдә 10 сәгатьтә кадастр инженерлары өчен узачак.

Күчемсез милек базарында профессиональ катнашучылардан килгән сорауларга Татарстан Росреестры җитәкчесе урынбасары Нияз Галиәкбәров җавап бирәчәк, «Идел буе кадастр инженерлары ассоциациясе» нең һөнәри эшчәнлекне контрольдә тоту бүлеге башлыгы Гадел Мифтахова туры эфир үткәрәчәк.

Онлайн-трансляция барышында түбәндәге темалар һәм алардан килеп чыга торган мәсьәләләр каралачак:

- МАН планын формалаштыру өчен XML-схема версиясе. Хәзер нинди версияне һичшиксез кулланырга?

- Яр сызыгы белән кисешкәндә яисә яр сызыгыннан (Яр полосасыннан) 20 метр чикләрдә урнашкан вакытта җир кишәрлекләренең хокукларын кадастр исәбенә алу һәм теркәү үзенчәлекләре. Нинди суд практикасы? Әгәр участок чикләре төгәлләштерелгән һәм үзгәрмәсә, бүлү/яңадан бүлү/берләшү мөмкинме?

- Җир кишәрлекләре һәм территориаль зоналар чикләрен кисеп чыгу. Нечкәлекләр, кайчан рөхсәт ителә, ә кайчан туктатып торуга китерә.

- Татарстан Республикасы территориясендә дәүләт геодезия челтәрләреннән һәм махсус билгеләнештәге геодезия челтәрләреннән файдалану кирәклеге турында. Элек кайбер районнарда терәк МАН челтәрләрен актив кулланганнар, шуңа күрә хәзер чикләрне кисешү/салу барлыкка килергә мөмкин. Бу очракта документларны формалаштыру ничек корректлы?

Тик менә Туры эфир кысаларында фикер алышырга ниятләнгән кайбер мәсьәләләр. Аңа Татарстан Росреестры бергәлегендә ВК да кушылырга мөмкин. Кызыксындырган сорауларны комментарийларда бирегез яки безгә мессенджерга җибәрегез

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: