Яшел Үзәндә наркотикларга каршы комиссия утырышы узды

2024 елның 19 сентябре, пәнҗешәмбе

⁃ 1 июльгә 1128 район кешесе наркологик исәптә тора, шул исәптән «наркомания» диагнозы белән - 664, - дип статистиканы җиткерде Яшел Үзән буенча Эчке эшләр министрлыгының наркоконтроль өлкән оперуполномоченные Гүзәлия Кадырмятова.

2024 елның 7 аенда наркотик һәм психотроп матдәләр белән 5 үлемгә китерүче агулану теркәлгән.

Под үсеп килүче буынның сәламәтлеге – безнең уртак кайгыртучанлыгыбыз. Районда мәгариф һәм ял итү учреждениеләрендә актив профилактика эшләре алып барыла. Массакүләм мәгълүмат чараларында күп материаллар чыга. Барлык юнәлешләр буенча Наркотикларга каршы уртак эштә максималь нәтиҗәләргә ирешү өчен без кулдан килгәннең барысын да эшләргә тиешбез, - дип билгеләп үтте Яшел Үзән муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе Зөлфәт Хәбибуллин.

Заманча җинаятьчеләр Интернет һәм мобиль җайланмаларны тарату өчен актив кулланалар, бу җинаятьләрне ачуны һәм исбатлауны кыенлаштыра.

Агымдагы елның 8 аенда наркотикларның законсыз әйләнеше буенча 86 җинаять ачыкланган, 65 - сату һәм 21 - саклау буенча.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: