Бизнес-лединың хакимият вәкилләре белән әңгәмәсе

2024 елның 1 октябре, сишәмбе

Яшел Үзән районында эшкуарлар бергәлеге хакимият вәкилләре — ТР Яшел Үзән МР прокуратурасы җитәкчесе Д.Н.Ерпелев, Тикшерү комитеты җитәкчесе Р. Р. Шәмсетдинов, тикшерү бүлеге башлыгы и. г. Хәялиев белән очрашты.

Түгәрәк өстәл артында эшмәкәрләр Кеше хокуклары һәм ирекләре бозылуны кисәтү һәм булдырмау буенча күрелә торган чаралар, контроль һәм күзәтчелек органнары вәкаләтләре турында белделәр. Үзләренең эшмәкәрлек эшчәнлеген җайга салу буенча шәхси сораулар белән мөрәҗәгать иттеләр.

"Тон дөрес бирелгән, — дип раслады чараны оештыручы-Яшел Үзән районында эшмәкәрләр хокукларын яклау буенча ТР Башлыгы (рәисе) каршындагы вәкаләтле вәкилнең иҗтимагый вәкиле, Социаль эшмәкәр, эшмәкәрләр советы әгъзасы, «Бизнес-леди» җәмгыяте рәисе Альбина рәхәт кызы Динмөхәммәтова. - Хакимият вәкилләре белән квартал саен очрашырга дигән карар кабул ителде"»

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: