Яшел Үзән районында гражданнар оборонасы буенча бөтенроссия штаб тренировкасы узды

2024 елның 4 октябре, җомга

Ул үз эченә берничә этапны ала иде.

Гигиена һәм эпидемиология үзәге " базасында бактериологик һәм химик лабораторияләр җәелдерелгән, шулай ук санитар-эпидемиологик контроль төркемнәре булдырылган.

Яшел Үзән шәһәре, Гоголь урамы, 49 йорт адресы буенча «газ бүлү пунктын җимерү» белән бәйле кереш юлны эшкәртү буенча практик дәресләр үткәрелде.

«Майский» Теплица комбинаты территориясендә строевой смотр үткәрү белән 3 нче җыю эвакуация пункты җәелдерелде.

- Зеленодольск районы өчен Татарстан Республикасы Гадәттән тыш хәлләр министрлыгы һәм Татарстан Республикасы Гадәттән тыш хәлләр министрлыгы җитәкчелеге куйган бурычлар тулысынча үтәлде. Район билгеләнгән бурычларны үтәргә әзер, - дип нәтиҗә ясады Яшел Үзән районы буенча ГО һәм гадәттән тыш хәлләр идарәсе начальнигы Вячеслав Долганов.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: