POZIS хезмәткәрләрен машина төзүчеләр көне хөрмәтенә бүләкләделәр

2024 елның 8 октябре, сишәмбе

Бәйрәм кысаларында Россия Сәнәгать һәм сәүдә министры Антон Алиханов һәм Татарстан Республикасы Рәисе Рөстәм Миңнеханов тармак хезмәткәрләренең дәүләт бүләкләренә лаек булдылар.

Алар аерым билгеләп үткәнчә, Татарстан – Россиянең иң эре машина төзелеше Үзәге, анда дүрт меңгә якын предприятие эшли. Рөстәм Миңнеханов билгеләп үткәнчә, республиканың завод хезмәткәрләре санкцияләр басымы шартларында куелган бурычларны лаеклы хәл итәләр, яңа эшләнмәләр кертәләр һәм җитештерелә торган продукция күләмнәрен арттыралар.

Бүләкләнүчеләр арасында – Татарстан Республикасы сәнәгатен үстерүгә керткән зур өлеше һәм күпьеллык нәтиҗәле хезмәте өчен II дәрәҗә "Ватан алдындагы казанышлары өчен" ордены медале алган «ПОЗиС» АҖ хезмәткәре.

Шулай ук хезмәткәрләрне һөнәри бәйрәмнәре белән "ПОЗиС" АҖ генераль директоры Радик Хәсәнов «Россия машина төзүчеләр берлеге» нең Татарстан төбәк бүлеге исеменнән котлады һәм яшь инженерларга бүләкләр тапшырды. Алар арасында – "ПОЗиС" хезмәткәре, ул предприятиедә алдынгы тәҗрибәне актив керткәне өчен «иң яхшы яшь инженер» номинациясендә билгеләп үтелде.
- Яшь буынның инженер һөнәрләре белән кызыксынуы, остазларның тәҗрибәсен актив үзләштерүе сөендерә. Алар белән горурланам. Ышанам ки, машина төзелеше тармагы предприятиеләренең киләчәге ышанычлы кулларда. Яшьләргә тагын да катлаулырак стратегик бурычларны хәл итәргә туры киләчәк, алар киләчәктә гамәлдәге технологияләрне яхшыртырга һәм илебез сәнәгатен алга этәрергә ярдәм итәчәк, - дип билгеләде Радик Хәсәнов.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: