июль, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Яшел Үзән муниципаль районы башлыгы Михаил Афанасьев исеменнән юбилей белән Карамалы Тау җирлеге башлыгы Юлия Некрасова котлады.

март, 2021 ел

Карамалы Тауда Май чабу бәйрәмен уздырдылар.

февраль, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Утырышта Яшел Үзән районы башлыгы Михаил Афанасьев, ТР икътисад министры урынбасары Наталья Кондратова, Яшел Үзән шәһәр прокуроры Сергей Егоров, Россия Эчке эшләр министрлыгының Яшел Үзән районы буенча бүлеге башлыгы Айрат Ханбиков катнашты.

февраль, 2021 ел
дүшәмбе

Фән һәм технологияләр елы кысаларында Карамалы Тау бистәсе китапханәсендә "Гади әйберләр тарихы яки карандаш ничек барлыкка килгән?" исеме астында танып-белү-иҗади очрашуы узды.

Ел саен аны февральнең икенче сишәмбесендә билгеләп үтәләр.

гыйнвар, 2021 ел
җомга

Татьяна көнендә билгеләнә торган студентлар көне Карамалы Тау Мәдәният йортында ел саен үткәрелүче гитаралы җыр кичәсе - "Душа, Гитара и Январь...” традицион бәйрәме узды.

декабрь, 2020 ел
чәршәмбе

3 декабрьдә инвалидлар декадасы кысаларында Карамалы Тау мәдәният йортының декоратив-гамәли иҗаты студиясендә Венера Гафиятуллина һәм аның кечкенә ярдәмчеләре сәламәтлеге мөмкинлекләре чикләнгән балалар өчен "Спелая рябина" мастер-классы булды.

декабрь, 2020 ел
сишәмбе

Карамалы Тау китапханәсендә Халыкара инвалидлар көненә багышланган "Китап мәрхәмәтлелек һәм шатлык бүләк итә" дигән түгәрәк өстәл артында җылы аралашу булды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: