Россия Эше

2024 елның 12 сентябре, пәнҗешәмбе

«Милли приоритетлар» АНО һәм Россия Хезмәт министрлыгы «Россия эше»кадрлар үзәкләре хезмәтләрен алга этәрү буенча коммуникация кампаниясен башлап җибәрде. Бу үзәкләрнең эш бирүчеләргә файдалы булуына басым ясалды. Эш бирүчеләрнең заявкалары буенча белгечләрне сайлап алу, аерым HR-хезмәтләр күрсәтү, күпләп сайлап алу, белгечләрне укыту һәм аларның квалификациясен күтәрү мөмкинлеге бар.

«Демография» милли проектын гамәлгә ашыруның биш елында илнең 73 төбәгендә 562 модернизацияләнгән үзәк ачылды инде. Кадрлар үзәкләрен комплекслы модернизацияләү-интерьерларны үзгәртү һәм заманча визуаль пространство булдыру гына түгел, ә шулай ук хезмәткәрләрне укыту һәм үстерү дә ул. Проектны гамәлгә ашыру барышында мәшгульлек хезмәтләренең 20 меңнән артык хезмәткәре квалификация күтәрү программаларын узды, яңа белемнәр һәм һөнәри күнекмәләр алды, кадрлар һәм карьера консультантлары булды.

2019 елдан башлап Татарстан Республикасында «демография» милли проекты составына керә торган «мәшгульлеккә ярдәм итү»федераль проекты кысаларында мәшгульлек хезмәтенең нәтиҗәлелеген арттыруга юнәлдерелгән чаралар гамәлгә ашырыла.

Узган чорда республикада Яр Чаллыда, Әлмәттә, Казанда һәм Кукмара районында 4 кадрлар үзәге модернизацияләнде һәм эшли башлады.:

- Яр Чаллы шәһәренең халыкны эш белән тәэмин итү үзәге базасында урнашкан «Россия эше» кадрлар үзәге (Сөембикә пр., 43/20 й.),

- Әлмәт шәһәрендә «Россиядә эш» Кадрлар үзәге (Герцен ур., 86а),

- Казан шәһәренең Мәскәү районы буенча «Россиядә эш» Кадрлар үзәге (Гагарин ур., 46 йорт),

- Кукмара муниципаль районында «Россия эше» кадрлар үзәге (Кукмара шәһәре, Ворошилов урамы, 44 йорт).

Хезмәткәрләрне сайлау өчен төп онлайн-ресурс - " Россия эше «бердәм цифрлы платформасы. Анда якынча 1,7 млн вакансия һәм 9,7 млн резюме урнаштырылган, эш бирүчеләр өчен махсус бүлекләр эшли: мәсәлән, «максатчан укыту», «практика һәм стажировка». Беренче очракта-эш бирүче булачак студентларны үз ихтыяҗлары өчен укытуга килешү төзи ала. Икенчесендә-яшь белгечләрдә турыдан-туры эш барышы турында күзаллау формалаштыру, шулай ук конкрет предприятиедә практика узу яки стажировка узу хисабына булачак кадрларны җәлеп итү һәм әзерләү дәрәҗәсен арттыру.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: